Červenec 2008

2x Alex

31. července 2008 v 22:57 | Disturbed Angel

Drogy

31. července 2008 v 22:55 | Disturbed Angel |  Drogy
Fyzická závislost
Vzniká tak, že se droga stane součástí metabolismu. Na její vysazení reaguje tělo fyzickým "absťákem" (např. u heroinu: průjmy, křeče, dehydratace, …). U některých drog (včetně alkoholu - delirium tremens) může být tento stav smrtelný! Proto existují specializovaná detoxifikační oddělení, kde závislý člověk odabstinuje pod lékařským dohledem. Detoxifikace trvá většinou týden až deset dní.

Citáty

31. července 2008 v 22:54 | Disturbed Angel |  citáty
Umírají lidé,ale mě to nevadí.Padají města,každý křičí, ale já se neohlížím...Když ovšem odchází někdo, koho mám hrozně rád,tak pro mě umřeli všichni..I já
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikdy se neboj stínů, protože každý stín znamená, že někde nablízku je světlo...
------------------------------------------------
ptá se srdce mozku - existuje větší cit než když řeknu miluji tě?? mozek odpoví ne .. a srdce na to - ale já to tak cítím ..
----------------------------
Cítíš-li se skvěle,buď bez obav. To přejde... :)
-------------------------
neplač, že to skončilo, směj se, že se to vůbec stalo!!
-------------------------
muž dokáže s jedinou ženou vydržet celý život, žena s jediným mužem těžko...

Oči po dlouhé době

31. července 2008 v 22:52 | Disturbed Angel

Gothic obrázky XXXIX.

31. července 2008 v 22:51 | Disturbed Angel

Já a moj miláčik Razorblade Kisses

28. července 2008 v 19:56 | Disturbed Angel
Jen pro začátek je to jen manip..škoda no..:( ale celkem to jde ne..? To jsem taky dělala když mi nejel net..
Chci fotku doopravdy.

Za spřátelení

28. července 2008 v 17:36 | Disturbed Angel
Kuju moc Janči

Lilouš a spol.

28. července 2008 v 12:36 | Disturbed Angel
Když jsem byla těch pár dní bez netu...tak jsem se nudila a tak jsem si pohrála s pár fotkama. Tak vám představuji můj "SPOL." ..protože Lilouše už celkem znáte..:D

Nový měsíc - New Moon

27. července 2008 v 19:09 | Disturbed Angel
Originální americká verze
"Kruci," zamumlala jsem, když jsem se papírem řízla do prstu; vytáhla jsem ho, abych si prohlédla poranění. Jediná kapka vytékala z maličké řezné ranky.
Všechno se pak stalo velmi rychle.
Edward se vrhnul ke mně, a hodil mě zády přes stůl...
Svalila jsem se na podlahu vedle piana, pažemi jsem instinktivně hodila, aby zachytily můj pád do drsných úlomků skla. Cítila jsem prudkou, palčivou bolest, která běžela od mého zápěstí do ohybu loktu.
Zmatená a dezorientovaná, jsem vzhlédla od jasně červené krve, pulsující ven z mé paže - do horečnatých očí šesti najednou hladových upírů.


Legie nadšených čtenářů Stmívání, bestselleru New York Times, prahnou po pokračování příběhu Belly a Edwarda, milenců narozených pod nešťastnou hvězdou. V novém měsíci, Stephenie Meyerová dodá další nepřekonatelnou kombinaci romantiky a napětí s nadpřirozenou zápletkou. Téma "osudem pronásledovaných" milenců pokračuje. Bella a Edward čelí novým překážkám, včetně zničujícího odloučení, tajemného výskytu nebezpečných vlkodlaků potulujících se po lese ve Forks, hrozné pomsty od upírky a zlověstnému střetnutí s italskou panující rodinou upírů, Volturi.
Vášnivý, strhující, příběh upírské lásky plný neočekávaných zvratů a obratů, je na dobré cestě literární nesmrtelnosti.

Pro Bellu Swan, je jediná věc důležitější než její život: Edward Cullen. Ale být zamilovaná do upíra je ještě nebezpečnější, než si Bella dovedla vůbec kdy představit. Edward již Bellu zachránil ze spáru jednoho zlého upíra, ale teď, když jejich smělý vztah ohrozí všechno co je jim blízké a drahé, uvědomí si, že jejich problémy právě začínají...

"Co tě láká víc, moje krev nebo moje tělo?" Věci mezi mezi Bellou Swanovou a jejím upířím přítelem, Edwardem Cullenem se zintenzivní v pokračování nesmírně populárního Stmívání (2005). Pak je Bella zraněna na své narozeninové oslavě, a reakce Cullenů na její krev pošle do háje Edwardovu rodinu. Bella je k neutěšení do té doby než zjistí, že její lehkomyslné chování ji umožní slyšet Edwardův varovný hlas ve své mysli. Aby ho udržela nablízku, rozhodne se žít tak nebezpečně, jak je to jen možné, pořídí si dvě motorky a rozvíjí blízké přátelství s Jacobem, který jí je pomůže dát znovu dohromady. Romantikové budou postrádat Edwardovu přítomnost, ale napětí způsobené smečkou vlkodlaků usilující o Bellinu ochranu před pomstychtivým upírem je udrží zaměstnané dokud se milenci nebudou moci shledat. Literární styl je trochu dramatický, ale čtenáři nemusí mít starost. Bellino zděšení nad obyčejným bytím (konec konců, ona je pouze člověk) rozezní strunu i mezi dívkami, které netouží být nesmrtelné, jako upíři, kteří sledují s "horečnatýma očima", to jak Bella krvácí, náctiletí si vychutnají toto nové dobrodružství a budou chtít víc.
Vzhled českého přeloženého vydání
:o)

Můj diplom s twins

26. července 2008 v 12:59 | Disturbed Angel

My dvě a spolu

24. července 2008 v 21:58 | Disturbed Angel
Tak se vám hlásíme. Já (lilouš) a spol. (dneska jen Zuzka).. Zrovna se chystáme koukat na nějaké filmy..teda na Saw..víc asi nestihnem..a pak do postýlky,co bude tam, to už vás nemusí zajímat.
Tak budu už končit,jen že nic novýho asi nepřibyde. Ale ne,že přestanete chodit..;)
Ale není tam vidět moje včelička na pyžamku..:(
Disturbed Angel

Eyes by me

24. července 2008 v 21:29 | Disturbed Angel

An Cafe - Escapism

23. července 2008 v 22:41 | Disturbed Angel |  Videa, písničky

18.Spřátelený blog

23. července 2008 v 22:33 | Disturbed Angel
Tentokrák blog, který vede Janča. Vím,že sem chodí už dlouho..a mockrát se zapojovala (a doufám,že ještě bude..) do bleskovek..
Blog má tak o všem. Nějaká hudba jako třeba Linkin Park, Pert Bende, Robbie Williams, The Rasmus..a další..:) různý obrázky..no prostě se koukněte a uvidíte..:)

Ceny za 80.bleskovku

22. července 2008 v 22:10 | Disturbed Angel |  Ceny pro vás
Zbytek diplomů pod perexem..

81.bleskovka

22. července 2008 v 21:23 | Disturbed Angel |  Bleskovky
1. Máš rád/a mraky ?
2. Máš rád/a déšť ?
3. Proč ?
4. Co tě napadne jako první, když se řekne bouřka ?
5. Co na diplom ?

Gothic girls XI.

22. července 2008 v 20:57 | Disturbed Angel

Zase dole

22. července 2008 v 20:30 | Disturbed Angel
U6 jsem zase na dně. Udělala jsem..to och bože zase jsem to udělala..už se toho nezbavím, už navždy ze mě bude troska,která se na nic jiného nezmůže.
Pohádala jsem se s Kajikem. Je to asi půl hodiny..a furt brečím. Co je na tom těžkýho..? Sníst pár prášků. Zaviním to vždycky já..? Pokaždé když si s někým rozumím..a vybuduju si k němu vztah se to posere..už tolikrát mi srdce puklo,že jednou..už se navždy rozletí. Já se ptám..pořád se ptám na problémy..druhých..a snažím se jim pomoct..i když mi ne všechno řeknou,ale nikdo..se neptá na moje problémy..? Možná vypadám v pohodě,ale realita je jiná..proč slova tak bolí..? Proč..proč..takové blbé slovo..
Já..já za to prostě nemůžu,že začnu mít někoho ráda..že mu začnu důvěřovat. Zděněk, Martina, Sandra..David, Monika, Petra..a teď Klára.
Možná je to mnou, možná,že..já jsem ten původce nákazy.
MUSÍ SE ZLIKVIDOVAT OHNISKO, ABY NEBYL NIKDO NAKAŽEN.
Už brzy..bude po vyru.

AIDS jako nemoc

22. července 2008 v 10:56 | Disturbed Angel

Inkubační doba

Rozšíření nákazy HIV v Africe. Data jsou z let 1999–2000 Rozšíření nákazy HIV v Africe. Data jsou z let 1999-2000
Inkubační doba nemoci je 3-8 týdnů, po které se objevují příznaky akutní infekce HIV, které jsou velmi podobné chřipce. Po odeznění přechází nemoc do latentního stadia, (které je často nesprávně označováno jako inkubační doba) během kterého nemocný nepociťuje žádné potíže. Po ní následuje zhroucení imunitního systému - AIDS. U dospělých je střední doba mezi nákazou virem HIV a propuknutím nemoci AIDS přibližně deset let. Může ale trvat kratší i delší dobu. Uvádí se, že podíl nemocných narůstá každý rok po infekci o přibližně pět procent. Kongenitálně nebo perinatálně infikované děti onemocní většinou do jednoho či dvou let.
Odběr krve na test HIV Odběr krve na test HIV

Diagnóza

Podrobnější informace naleznete v článku Testy HIV.
Přítomnost HIV v organismu lze diagnostikovat pomocí krevních testů. Nejčastěji se zjišťuje přítomnost protilátek proti viru HIV v krvi. Pozitivní výsledek testu znamená, že organismus proti viru vyrábí protilátky a byl jím tedy infikován. Protilátky se však v dostatečném množství vytvoří až určitou dobu po nákaze. Během této doby, tzv. imunologického okna dlouhého až 6 měsíců, nelze uvedeným způsobem přítomnost viru v těle zjistit.

Léčení a prognóza

Rozšíření nákazy HIV na světě. Rozšíření nákazy HIV na světě.
Současná lékařská věda není schopna AIDS vyléčit, dokáže ale oddálit jeho propuknutí a zpomalit jeho průběh. Léčit AIDS nebo odstranit HIV ze vzorků krve lze poměrně úspěšně ozonizací krve. Problémem v chudých zemích světa je nedostupnost příliš drahých léků a nepříjemné vedlejší účinky některých z nich. Prognóza závisí na rozvinutosti infekce v době, kdy je odhalena. Dojde-li k tomu krátce poté, co se člověk nakazil a jsou-li dostupné vhodné léky, může prožít dlouhý život, aniž by se u něj AIDS vůbec projevil. Lékaři mohou dočasně potlačit jeho chorobu a prodloužit jeho život, člověk ale nepřežije déle než 12 let s rozvinutou nemocí AIDS. U několika případů se však lidé s AIDS vyléčili a lékaři vyloučili záměnu vzorků. Dále je známo i několik desítek případů, kdy lidé s HIV žijí 15 i více let aniž by onemocněli AIDS.

Historie a rozšíření nemoci a její význam

AIDS je celkem nové onemocnění, objevené počátkem 80. let v USA, nicméně z lékařských záznamů je zřejmý jeho výskyt jak v USA, tak jinde již od poloviny 70. let (objevení choroby bylo ztíženo tím, že nemocný vlastně neumírá na AIDS, ale jinou chorobu, které AIDS uvolní cestu).
V rozvinutých zemích se daří držet AIDS pod kontrolou, katastrofální je ale situace v některých chudých zemích, zejména ve středojižní Africe, jejichž populace a sociální struktura se v důsledku nekontrolovaně se šířící pandemie hroutí. Situace je o to horší, že zde neexistuje lékařská a vzdělávací infrastruktura a že šíření nemoci je v některých zemích podporováno místními pověrami (např. že pohlavní styk s pannou může nemocného vyléčit nebo že AIDS je nemoc vyvinutá pro zničení zaostalých zemí a kondom a léky proti ní jsou ve skutečnosti prostředky pro její šíření)

Design 0.3

21. července 2008 v 20:10 | Disturbed Angel