Červen 2008

78.bleskovka

30. června 2008 v 23:03 | Disturbed Angel |  Bleskovky
To jsou moje papričky..vyfocené..xD určo se tu objeví víc fotek této zeleniny v rubrice "obrázky na téma" ;)
1. Jak se ti líbí moje papriky ?
2. Máš rád/a papriky ?
3. A jinou zeleninu ?
4. Jestli ne-proč ? Jestli ano-jakou nejvíc ?
5. Nutili tě rodiče, aby si jedl/a hodně zeleniny, že je to zdravé ?
6. Co na diplom ?

Kontakt + Info

30. června 2008 v 23:00 | *crushLailaH*
Rozhodla jsem se vám sem dám kontakt na mě, bude v rozcestníku "BLOG" a bude jako odkaz,takže ho nebudete muset někde hledat. Sama vím, že když jsem potřebovala co možná nejrychleji zkoktaktovat nějakého blogera musela jsem hledat v mnoha článcích, což je zdlouhavé.

Jméno: Lidka
Přezdívka: *CrushLailaH*, Lili, Lilouš, liloušek..:D táta mi taky říkal bobku, když jsem byla malá
Bydliště: Zlín
Datum narození: 8.4.1992
Znamení: Beran
Sourozenci: dvě nevlastní sestry
Skupina: Boys Like Girls, All Time Low, All-American Reject,TH,...

......................................................................................................................
..................................................................................
.............................................

icq: 386-981-175

Kdybyste chěli vědět ještě něco písněte.

špendlíky a zichrerky

30. června 2008 v 22:40 | Disturbed Angel |  Obrázky na téma

Úzkost

30. června 2008 v 22:39 | Disturbed Angel
Úzkost je z lékařského (psychiatrického) pohledu složitá kombinace emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Často je doprovázena fyzickými příznaky jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi a zkrácené dýchání.
Složky úzkosti jsou kognitivní, somatická (tělesné), emocionální a behaviorální.
  • kognitivní složka zahrnuje očekávání neurčitého nebezpečí.
  • somatická složka - tělo se připravuje na únik z nebezpečí: zvýší se krevní tlak, puls, vylučování potu. Někdy se dostaví nevolnost. Krev se vlévá do hlavních svalových skupin a funkce imunity a trávicího systému jsou potlačeny. Navenek se úzkost projevuje bledostí pokožky, pocením, chvěním a rozšířením zornic.
  • emociální složka se týká pocitu strachu nebo paniky.
  • behaviorální složka zahrnuje únik nebo vyhnutí se zdroji úzkosti.
Nejvyšší úzkost se objevuje v případě úzkostných poruch, ačkoliv nemusí být vždy chorobná. Je to běžná emoce, stejně jako strach, vztek, smutek nebo štěstí a je velice důležitá pro přežití.
Chronicky vracející se úzkost, která má podstatný vliv na každodenní život může být diagnostikována jako úzkostná porucha. Nejběžnější jsou obsedantně kompulzivní porucha, sociálně úzkostná porucha, generalizovaná úzkostná porucha, posttraumatická stresová porucha, agorafobie, panická porucha a specifická fobie.

Ceny za 76.bleskovku

30. června 2008 v 22:30 | Disturbed Angel |  Ceny pro vás
Zbytek cen po perexem..

Vznik deprese

30. června 2008 v 22:16 | Disturbed Angel
V nedávné minulosti bylo obvyklé dělit deprese podle příčiny vzniku na:
V současnosti se od dělení na endogenní a reaktivní upustilo, téměř vždy lze nalézt souhru vnitřních dispozicí a vnějších faktorů. Pokud se jedná o přímou reakci na událost nebo životní situaci (úmrtí, rozchod, ztráta zaměstnání), hovoří se někdy místo o depresi o poruše přizpůsobení, diagnostická kritéria však přesné rozlišení neumožňují.

Moj nový účesík :)

30. června 2008 v 21:49 | Disturbed Angel


Tak já kritiku snesem. :) Fakt..tak,ale podle mě to není zas tak špatné.

A toto je ten můh vlkodlak..wow už je veliký, že..? :)
Zničil mi míč..:´(

Deprese (psychologie)

30. června 2008 v 18:53 | Disturbed Angel
Deprese je nezdravý stav psychiky projevující se dlouhodobě pokleslými náladami jedince. Má skličující charakter, jedinec upadá do trudnomyslných úvah a nazírání světa. Pociťuje často úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, malou sebedůvěru, únavu, zhoršené soustředění a pozornost. Je téměř neschopen smysluplné činnosti a okolí se jeví jako lenoch. Jeho myšlení se zpomaluje a chřadne jeho reakce na radostné podněty. Ztrácí zájmy a chladně reaguje na podněty.

Růžový

30. června 2008 v 16:43 | Disturbed Angel |  Vectorky

Modrý

30. června 2008 v 13:43 | Disturbed Angel |  Vectorky

Červený

30. června 2008 v 10:42 | Disturbed Angel |  Vectorky

Seppuku

30. června 2008 v 8:49 | Disturbed Angel
Seppuku (česky "plátkování žaludku") (japonsky: 切腹; v Evropě známé jako harakiri (česky: "řezání břicha"), tento termín, který je tvořen stejnými znaky použitými v obráceném pořadí je však v Japonsku pokládán za poněkud vulgární a samotnými samuraji nebyl nikdy používán) je japonská rituální sebevražda. Muži si v kleče prořízli břišní dutinu krátkým samurajským mečem (wakizaši) (překl. "společník"), a to vodorovně zleva doprava, pak mohl následovat ještě svislý řez. Následně jim pobočník usekl hlavu, aby tak zmírnil jejich utrpení. Někteří bojovníci ale dali před stětím přednost vlastnoručnímu probodnutí hrdla či srdce.
Samotný rituál seppuku sestával z meditace, složení krátké básně (haiku), většinou na téma pohrdání smrtí a samotné sebevraždy. Vzhledem k obrovskému nervovému vypětí ale rituál byl málokdy dodržen se všemi náležitostmi. V běžném životě se seppuku provádělo většinou tak, že samuraj napadl na wakizaši a pobočník mu setnul hlavu. Při absenci stětí mohl konec přicházet velmi dlouho, generál Takidžiró Óniši vydržel roku 1945 při seppuku umírat při plném vědomí 17 hodin.
Seppuku bylo součástí samurajského kodexu (bušidó - cesta válečníka). Nejčastěji bylo používáno proto, aby bojovníci předešli zajetí nepřítelem a nebo získali zpět ztracenou čest. Samuraj mohl být k seppuku vyzván svým pánem. Seppuku bylo také jedinou formou "protestu", kterým mohl samuraj dát najevo nesouhlas s činy svého pána. Především v období Edo (1603 - 1868) šogunátu Tokugawa bylo seppuku používáno jako forma popravy, která však byla vždy výsadou samurajské vrstvy. Břicho (hara) člověka je v Japonsku považováno za centrum těla a lidské duševní aktivity, jeho proříznutím tak válečník obrazně ukazoval čistotu svého nitra, proto tato forma sebevraždy nebyla povolena jiným vrstvám japonského obyvatelstva.
V roce 1873 byla spolu se zrušením samurajské vrstvy (vyhláška Haitorei v období Meidži) tato praktika v Japonsku zakázána, její obdoby však nalezneme i v moderní japonské historii. Za určitý druh seppuku se dají považovat i sebevraždy japonského civilního obyvatelstva v době 2. světové války.
Pokud samuraj odmítl seppuku spáchat, byl vyvržen ze společnosti a živořil na jejím okraji (nebyl-li popraven jiným, potupnějším způsobem). Zpravidla se takoví jedinci nechali zaměstnávat jako nájemní vrahové nebo se živili jako bandité a ve své době představovali opravdu reálnou společenskou hrozbu (viz Kabukimono).
Samuraj bez pána se nazývá rónin.

Fotky z www.killerpilze.de

30. června 2008 v 4:50 | Disturbed Angel

Summer

29. června 2008 v 21:24 | Disturbed Angel |  Obrázky na téma
Když je to léto, tak i tady chci navodit, trošku..letní atmosféru. :) Furt jakási krev..že..? Ten magor,co to tady vede, to taky může trošku oživit..:)

Jahody

29. června 2008 v 21:11 | Disturbed Angel |  Obrázky na téma

Opäť Samovražda...

29. června 2008 v 20:30 | Razorblade Kisses
Samovražda...
Termín "samovražda" sa používa v súvislosti so širokou škálou spôsobu správania, zameraného - aspoň potenciálne - na vlastné zničenie. Svoj pôvod má v rôznych motívoch alebo psychických stavoch a pácha sa za veľmi rozmanitých okolností. Už veľa storočí zápasí ľudstvo s mnohými aspektmi samovražedného správania. Spočiatku sa skúmalo hlavne z hľadiska teologického, etického a filozofického. Neskôr sem pribudlo ešte hľadisko sociálne a psychologické. Napriek tomuto dlhému výskumu ostalo veľa otázok otvorených.
Ľudia, ktorí sa pokúsili o samovraždu sa zhodli v jednom bode: vnímali, že ich pokus o samovraždu nič nevyriešil. Ocitli sa presne v tých istých problémoch, z ktorých plánovali samovraždou uniknúť. Ťažkosť, ktorej sa chceli zbaviť, nech už bola akákoľvek, ostávala s nimi aj tam, na druhej strane, a to - nevyriešená!!!
Niektorí ľudia sa dopúšťajú samovraždy z altruistických dôvodov, napríklad aby zachránili druhých. Čo by prežívali tí, ktorí podstupujú takúto hrdinskú smrť? A čo sa deje s osobami, ú ktoré si siahajú na život v mukách psychotickej depresie alebo ich postihla nenahraditeľná strata?
Je známa skutočnosť, že mnohí potenciálni samovrahovia sa nechcú naozaj zabiť, ale plánujú len takýmto spôsobom upozorniť na svoje problémy a potreby. Mnohí psychiatri sa naopak nazdávajú, že jedinci, ktorí majú sklony k nehodám, sú ľudia, síce vedome neprechovávajúci úmysly zabiť sa, ale tento cieľ ostáva i naďalej v ich podvedomí. Z tohto pohľadu by potom boli ich zdanlivé nehody vlastne podvedomé pokusy o samovraždu.
Nikto nepozná odpovede na takéto zložité otázky...

77.bleskovka

29. června 2008 v 20:23 | Disturbed Angel |  Bleskovky
1. Máš rád/a jahody ?
2. A jaké máš rád/a jiné ovoce ?
3. Máš rád/a ovocné koktejly ?
4. Dáváš ji je často ?
5. Umíš nějaký namýchat ?
6. Co na diplom ?

Ceny za 75.bleskovku

29. června 2008 v 20:17 | Disturbed Angel |  Ceny pro vás
Zbytek diplomů po perexem..:)

Pokus o sebevraždu - podřezání žil

29. června 2008 v 19:41 | Disturbed Angel
Soubor:Suicide-prague.jpg

Sebevražda

29. června 2008 v 19:37 | Disturbed Angel
Sebevražda je akt vědomého a úmyslného ukončení vlastního života. Člověk, který tento čin provede, se nazývá sebevrah. Sebevražda je nejčastější příčinou nepřirozeného úmrtí.
V období let 2001-2005 bylo v Česku zaznamenáno 8023 sebevražd (pro srovnání v tomto období zemřelo 7010 osob při dopravní nehodě), což tvoří 1,48 % celkového počtu úmrtí a 23,3 % úmrtí vnějšími příčinami. Mnohem častěji (80 % případů) sebevraždu páchají muži. Podle odborníků je tento poměr způsoben zejména tím, že muži jsou v této činnosti důslednější. Pokud se k takovému kroku rozhodnou, čin skutečně vykonají. Volí přitom střelnou zbraň nebo oběšení, kde je šance na záchranu velmi malá. Ženy oproti tomu přistupují spíše k předávkování léky a lékařům se daří je zachránit. Většinou se jedná o sebevraždy demonstrativní, podle statistik ženy takové pokusy dělají 4× častěji než muži. Nejčastěji k tomuto činu přistupují lidé mezi 45 a 50 lety, nejčastějším způsobem je oběšení.
Počet sebevražd se dlouhodobě snižuje a očekává se, že tento trend bude dále pokračovat. To je způsobeno také kvalitnějšími antidepresivy a kvalitnější psychiatrickou péčí. Významné nárůsty počtu sebevražd jsou svázány s obdobím zásadních změn, ať již se jedná o třicátá léta 20. století (ekonomická krize, začátek 2. světové války) nebo přelom 60. a 70. let 20. století (normalizace).
Zvláštní pozornost si zaslouží sebevraždy dětí. V období 2001-2005 bylo zaznamenáno 11 případů (věková skupina do 14 let). U dětí se jedná o impulzivní zkratkovité jednání. K takovému činu pak stačí třeba špatná známka na vysvědčení a strach z reakce rodičů. Častým důvodem je také nešťastná láska.