Květen 2008

73.bleskovka

31. května 2008 v 23:27 | Disturbed Angel |  Bleskovky
Táák tohle byla návštěvnost v pátek..a koukejte na ten "Týden"..:D

Moje tři diplomky s lostprophets

31. května 2008 v 22:37 | Disturbed Angel
Abyste věděli,kdo to je..;)


Tohle budete znát..


Návrat..

31. května 2008 v 22:21 | Zuzík=)
Táááákže..Nevím mno..opravdu sem s tímhle blogem nic moc nepomohla..Ale..Možná sem se moc unáhlila..Na něm pracovat..Každopádně..Se chci vrátit už natrvalo..Protože na Lidce mi moc záleží..A asi bych nikdy neunesla..Kdybych jí měla ztratit..Doufám..Že budete s mojí prací spokojeni..

Ceny za 72.bleskovku

31. května 2008 v 22:12 | Disturbed Angel |  Ceny pro vás
Zbytek diplomů..pod perexem..

Cvičení vůle

30. května 2008 v 11:11 | Disturbed Angel
Silnou vůli musí člověk natrénovat. Musí se naučit ovládat se nejen duševně, ale i tělesně. Cílem je ovládnutí všech myšlenek. Jak tedy začít s vlastní vůlí pracovat?
Náš zájem o určitou osobu nesmí být trvalý. Osvobozujeme se denně od přílišné sdílnosti vůči druhému člověku a nikoho se nesnažme k sobě upoutat. Nechtějte nikoho ovládat. Přestaňte se svěřovat se svými zájmy a myšlenkami, a nechte si je pro sebe. Nepodléhejte cizím vlivům, protože tak ztrácíte svou svobodnost a rozhodnost. Přesto se nesmíte chovat ke svému okolí nepřátelsky.
Každý skutek a čin i myšlenku někomu pomoci nejdřív dejte posoudit svému nitru a vlastní rozumové úvaze. Podle toho jednejte v životě. Snažte se být pravdomluvní, získáte u jiných, ale především sami u sebe. Nic zbytečně neodkládejte na zítřek. Tím se totiž vytváří odpor a nechuť k další činnosti. Svůj život podřiďte svým plánům. Nepřipusťte, aby na vás někdo útočil takzvaně na "dobrotu srdce". Buďte na sebe přísní a výsledky se dostaví.
Cvičení
Zvedněte pravou ruku do výše ramen a pomalu roztahujte prsty od sebe. Učíte se tím soustřeďěnosti. Nechte prsty roztažené poloze asi 20 sekund a pak rychle sevřete ruku v pěst. Cvičení střídavě provádějte pravou i levou rukou. Asi po dobu 6 minut. Cviky se provádějí každý den.
Cvičená paměť - co dokáže?
Zdokonalovat - to je to, co naše paměť neustále potřebuje, aby mohla prokazovat služby, které od ní požadujeme. Předpokladem je projevit zájem o určitou věc, protože každá způsobilost paměti úměrně roste se vzrůstajícím zájmem. Počet úkolů se musí stupňovat podle možnosti, ale pokaždé tak, jak se nám to nejlíp hodí..Např.při učení textu nazpaměť je lepší pro zapamatování přečíst ho alespoň 3x. Mozkové buňky tak mohou lépe ve svých komorách obsah textu ukrýt .Udělejte si pokus.
Zkuste si vzpomenout co jste zažili a dělali od včerejšího rána dosud. S kým jste mluvili a o čem? Někteří z vás zjistí, že od událostí uplynulo pár hodin a přitom si moc věcí nepamatují. To je doklad, že paměť přestává být bystrou. Paměť jde zlepšovat třeba psaním levou rukou (pokud jste praváci) a opačně Levou ruku začnete víc používat na způsob pravé i v ostatních činnostech.
Zkuste psát zprava doleva vaše celé jméno a přijmení, pak postupně celou abecedu. Až nebudete muset přemýšlet jak které písmeno napsat, zkuste psát i lehčí kratší věty. Brzy zjistíte, že paměť se stává lepší než tomu bylo dřív.
Zkoušejte si denně zapamatovat.co jste viděli a slyšeli. To má být v prvním týdnu obsah vašeho cvičení. Ale dejte si pozor na přepínání a rozeznávejte dobře skutečnou potřebu úlevy od pouhé nechuti ke cvičení.
Pozornost
Nic vám nesmí uniknout. při všem co děláte, musí vaše smysly pracovat naplno - ať se jedná o magické, rituální, nebo osobní úkony. Je zapotřebí aktivovat váš šestý smysl, který zachytí energetické změny ve vašem okolí. Pokud budete pozorně naslouchat uslyšíte v konverzaci hodně. Pokud budete taky pozorně sledovat a ne se jen dívat uvidíte mnohé. Uvidíte jak je energie v běžném životě zužitkována. Pozorností vycítíte "co je ve vzduchu." Pozornost znamená mít své jednání pod kontrolou.
Cvičení
Vyhraďte si jednu hodinu denně na to, abyste vědomě sledoval/a vše, co si myslíte, říkáte, děláte, cítíte. Později tentýž den si vše v klidu přehrajte, jako film ve své mysli. A sepište si své poznatky do knihy stínů.
Co jsem říkal/a?, Co jsem dělal/a?, Co jsem cítil/a čichem? Co jsem chutnala? , Na co jsem myslela? , Jaké jsem přitom měla pocity? , Čeho jsem se dotýkal/a?,...
Když budete opakovat cvičení několik dní, zjistíte, že ho začínáte automaticky opakovat i ve zbylém čase. Pamatujte,ale na to že jste pouhý pozorovatel, jak jednáte v situacích, jak jednáte s lidmi a jak reagujete na okolí. Měl/a byste se tak naučit kde přidat a kde ubrat.

Blood

29. května 2008 v 21:12 | Disturbed Angel

Magie lásky

29. května 2008 v 11:10 | Disturbed Angel
Od doby, kdy se Evě podařilo nalákat na kus jablka Adama, každá žena si touží tento husarský kousek zopakovat.Voníme se, svůdně oblékáme, češeme složité účesy a všechno jen proto, abychom přilákaly toho svého pana Užasného. My čarodějky jsme si tyto rituály ještě vylepšily o pár kouzel, zaříkadel a magických rituálů. Láska je překrásný cit, ale přináší s sebou mnohem víc než romantické spojení. Proto si dobře rozmyslete, zda o muže, kterého k sobě hodláte připoutat, s nímž chcete žít a mít společnou budoucnost, opravdu stojíte. Jedním ze základních konceptů magie, je ten, že ve vesmíru se nic neděje náhodně.
Dobře rozvažujte zda nezasahujete do milujícího srdce! Pokud váš vyvolený miluje někoho jiného, povede se vám sice ho k sobě přilákat, ale tento vztah vám nepřinese pravou lásku a štěstí. V magii lásky nespoléhejte však pouze na sílu magie, ale zároveň zapracujte sami na sobě(kadeřník, solárko, samoopalovácí krémy, cvičení, strava,...)
Pokud budete čarovat na lásku radši se pojistěte a zapojte více věcí jako je: kouzlo, afrodiziakum do pití nebo do jídla, talisman nebo váček na lásku (nosit při sobě nebo v kabelce), namazat se olejem lásky (i svého přítele,tím myslím nynějšího pokuď ho máte, nebo budoucího)

Čarodějnický rok

28. května 2008 v 11:09 | Disturbed Angel
Samain
dnes se mu říká Halloween, znamenal konec roku. Nový rok začínal západem slunce 31. října. Tento obřad byl znám jako noc předků nebo slavnost smrti. Protože v tuto noc je závoj, který dělí náš a astrální svět nejtenčí, je považována za nejlepší dobu pro divinaci (věštění podle božích znamení, jimiž jsou různé přírodní jevy, např.let ptáků sen, věštění s pomocí pomůcek). Slavnosti se konají na památku zesnulých předků a jako stvrzení pokračujícího života. Je to čas na řešení problémů, zbavení se strarých myšlenek a vlivů. Koná se buď 31. října nebo za prvního úplňku ve znamení štíra (24.10. - 22. 11.)
Zimní slunovrat
připadá na 21. prosince. Je to období smrti a znovuzrození boha Slunce. Dny jsou nejkratší, slunce je na nejnižším bodu své dráhy. Úplněk po Vánocích je považován za magicky nejúčinnější v celém roce. Tento obřad je slavností - světla, s tolika svíčkami na oltáři nebo kolem něj, kolik je jen možné, aby bylo uvítáno dítě slunce.
Imbolic
1. únor nebo první úplněk ve znamení vodnáře (21. 1. - 20. 2.), je čas očisty a novorozených jehňat. Název " Imbolic" pochází se slova "oimelc" neboli ovčí mléko. Je to slavnost Panny jakožto příprava na růst a obrodu.
Jarní rovnodennost
21.března je období, kdy je světlo a tma v rovnováze, ale světlo sílí.
Beltane
noc z 30, dubna na 1. května. Je to především svátek plodnosti, s přírodními kouzly a obětinami planým stromům, divokým zvířatům a živlům. Moc elfů a skřítků roste a svého vrcholu dosáhne za letního slunovratu. Čas pro velkou magii, příhodný pro veškerou divinaci ( věštění) a pro zakládání lesních nebo zahradních svatyní. Touto dobou by měli být odměňováni strážci domů.
Letní slunovrat
21. června je čas, kdy den trvá nejdéle. Slunce stojí nejvýše, než začne klesat do tmy. je známo,že byliny sbírané tento den mají mimořádnou magickou moc. V noci se hojném počtu objevují elfové a skřítci.
Lugnasad
1. srpen nebo první úplněk ve znamení Lva (23.7. - 23.8.). Je to svátek předežňový, bod obratu v roce Matky Země. Sbírají se poslední byliny. Je to svátek na počest sňatku boha Luga s Matkou Zemí.
Podzimní rovnodennost
21. září byla dobou pro odpočinek po práci, pro dokončení sklizně. Den a noc je opětv rovnováze s tím, že tmy přibývá. Byly vykonávány všechny přípravy pro temné období i konec roku a opět se blíží Samain.

Věštění z ohně

28. května 2008 v 11:07 | Disturbed Angel
Věštění z ohně hrála zjevně důležitou roli u národů, u nichž byly bohům obětovány zápalné oběti a ve společnosti, u nichž byl oheň sám považován za jednoho z bohů. Věštci studovali plamen ve chvíliobětování: jasný plamen, který hořel, aniž by vydával kouř nebo zvuk, byl považován za známku šťastného osudu. v případě, že se obětovali rostlinné produkty, např. žitná mouka nebo rozemletý hrách pak štěstí bylo, že ihned po vhození do ohně plamen jasně vzplál.
Capnomantie - věštění pomocí ohně
Bylo také spojováno s pyromantií. Šlo o věštbu z kouře vycházejícího z obětí bohům, ale božské úmysly bylo možno věštit z kouře, vznikajícího spalováním kadidla.Větci pozorovali a posuzovali kouř , jeho pohyb, ale i jeho zápach.
Kameny v ohni
Na svátech všech svatých si každá osoba najde bílý kámen, vyškrabe do něj svoji značku a hodí jej do plápolajícího ohně. Další den si každá osoba svůj kámen vyhledá ve studeném popelu a pokud kámen najde nepoškozen je to dobré znamení pro příštích 12 měsíců. Pokud, ale kámen nenajde nebo je puklý je to špatné znamení.
Obrazy v ohni
Postup: Posaďte se klidně k ohni, který vyhasl až na žhnoucí uhlíky. Ty posypte hrstkou soli. jakmile plameny a praskání zmizí, zahleďte se do něj a snažte se studovat obrazy, které v něm uvidíte. Čím jasněji plamen žhne, tím příznivější je předpověď. Pokračujte v soustřeďování po dobu 10 -15 minut. Pokud jste po tuto dobu neviděli nic zajímavého plameny pro vás nemají žádnou zpávu a pokus byste neměli opakovat po dobu 24 hodin. Aby byl útvaru připsán nějaký význam, musí být jasný a vycházet z uhlíků.
Obrazy
Boty - dobré zprávy
Budova - štěstí
Budova padající - stějování nebo změna zaměstnání
Fontána - štěstí
Hora - úspěch
Hrad - někdo na vás myslí
Jetel - velká prosperita
Kočka - štěstí v zaměstnání
Kráva - někdo na vás myslí
Kroužek -prsten - jeden velký - svatba, dva - svatba narychlo, která se může ukázat jako nešťastná.
Křídla - cestování
Kůň - výlet
Květiny - zklamání
Lev, tygr, nebo jiné divoké zvíře - novinka zdaleka
Loď - výlet
Meč - nebezpečí
Moře - klidné - klidný život , rozbouřené - neklidný život
Obličej - jasný - štěstí způsobené osobou, jejiž obličej vidíte, beztvarý - něštěstí touto osobou způsobené.
Orel - varování
Ovce - štěstí
Ovoce - je-li trháno - nešťastné milostné dobrodružství, je-li na stromě - problémy
Pes - přátelství
Pilíře - milostná záležitost
Ruka - někdo blízský vás potřebuje
Sekera - neštěstí
Schody, kroky,... - přání bude splněno rychle
Strom - velký úspěch v lásce nebo podnikání
Větrný mlýn - změna k lepšímu
Uhlíky - tvar uhlíků nebo žhavých kouslů, které odlétají z ohně je také považován za důležitý.
Kolébka - dítě nebo nabídka sk sňatku
Peněženka - přicházejí peníze
Pták - přicházející hádka
Dýka - nadcházející hádka
Srdce - někdo na vás myslí
Rakev - špatné zprávy

Magie kamenů

27. května 2008 v 21:10 | Disturbed Angel
Kameny mají velkou magickou moc. Jsou odedávna používány na pomoc v magii. Barva vašich vybraných kamenů bude mít stejný význam při divinaci (věštění) jako při zaklínání. Významy se vyvíjely po dlouho dobu. Pokud si zvolíte kameny, které obsahují více barev, sílu bude mít ta, která převládá. Své kameny přechovávejte v látkovém pytlíku, který bude tak široký, aby se vám do něj vešla ruka. Než se vyladíte na energii kamenů, držte je často v ruce a duševně vyhledávejte jejich pomoc a znalost. Je dobré mít od každé barvy více kamenů.
Nezáleží na tom jestli jsou leštěné nebo ne. Budete-li mít několik kamenů stejné barvy a rozložíte -li je v kruhu nebo na oltář dosáhnete tím zvláštního magického účinku. Je dobré, aby kameny byly položeny na tmavém sametu nejlépe černém nebo tmavě zeleném. Pokud máte rádi zvláště určitou barvu a přejete si, aby měla ve vašem životě moc, noste náhrdelník nebo prstínek s tímto kamínkem. Posílí se tím vaše aura.
K tomu, abyste určili, které barvy jsou ve vaší auře slabé a nebo v ní nejsou zastoupeny vůbec, nastříhejte si kroužky z barevného papíru - bílou, červenou, černou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou, levandulovou, oranžovou,... Ve své dominantní ruce držíte kyvadlo a na dlaň druhé ruky položte dominantní kroužek. Kyvadlo zůstává v klidu, pokud barva odpovídá vaší auře. Pokud se bude kyvadlo otáčet ve směru hodinových ručiček, je barva vyhovující. pokud se bude otáčet proti směru hodinových ručiček, je vaše aura v této barvě slabá.
Když máte pocit, že chccete kameny používat a přijmout, položte je za úplňku na oltář, kvůli posvěcení. Oltář by měl být přikryt bílou látkou a v každém rohu by měla stát bílá svíčka. Udělejte kolem sebe kruh. Zapalte kadidlo, položte ruce na kameny a říkejte:
"Kameny síly, mocné kameny kouzelné, připojte se ke mně, nechť vás používám. Pomáhejte mi při svých kouzlech. Dejte mi vědomosti te studní hlubokých. Kameny síly, mocné kameny kouzelné, připojte se ke mně, nechť vás používám."
Podržte kameny nad dýmem z kadidla a nad plameny svíček. Uložte je do pytlíku a nechte přes noc na oltáři.
K divinaci(věštění) vezměte sametovou látku, kterou rozprostřete a kameny ve váčku lehce válejte po látce. Soustřeďte se na otázku, kterou chcete zodpovědět. Aniž byste se podívali do pytlíku, sáhněte do něj a vytáhněte kámen a směrem k východu položte další kámen, dále směrem k jihu, dále na západ, sever a poslední kámen vytáhnete a dáte doprostřed.
Východ je oblast pro ideu, myšlenky , inspiraci, okultistické schopnosti.
Jih je oblast pro akci, vášeň, změnu, předvídání situací.
Západ je oblast pro city, léčení, manželství nebo vztahy, lásku.
Sever je oblast prosperity, peněz, růstu, úspěchu, podnikání, zaměstnání.
Střed látky je pro moc, kterou používáte, az už negativní nebo pozitivní, aby ovlivnila otázku.
Uvědomte si kámen se světovou stranou na které leží, potom ve vztahu k ostatním kamenům.
Např. pokud je černý kámen na jihu, naznačuje strnulost života, strach ze změny, nebo máte k událostem negativní postoj. Purpurový kámen na západě naznačuje úspěšné dosažení vašich cílů v lásce, léčení nemocí. Bílý kámen na východě ukazuje na potřebu zklidnění, zatímco modrý kámen na severu naznačuje, že možný posun nebo cesta vám pomohou přinést potřebné změny v jednání. Oranžový kámen uprostřed naznačuje, že máte sílu změnit svůj osud.
Při magických úkonech můžete rozmístit v kruhu kolem kotlíku (nádoby) třináct kamenů. Kameny nemusejí mít stejnou barvu. Např. pro kouzla na prosperitu, peníze, můžete použít pyrit, abyste navýšili své schopnosti vydělávat peníze, magnetovec k tomu, abyste k sobě přitáhli bohatství, hnědý kámen k tomu, abyste získali na pomoc živly. Země, bílý kámen k tomu, aby vás dovedl ke správné cestě k dosžení cíle a horský křišťál k tomu, abyste nejdříve znásobili energii, kterou vysíláte. Byliny nebo svíčky pomáhají kamenům v určování zdrojů síly k jejímu umocňování.

Inkvizice

27. května 2008 v 21:08 | Disturbed Angel
Kladivo na čarodějnice, a počátky stíhání
Jako velký začátek honu na čarodějnice odstartovalo vydání pověstné buly Summis desiderantes affectibus roku 1484 papežem Innocencem VIII. V této bule byl kanonicky vymezen pojem čarodějnictví a na základě jí se také vše odehrávalo. Podle ní tedy znamenalo čarodejnictví jev výrazné hereze (pozn.: hereze = tzv. bludařství, církevně vzato názor křesťana odporující jednomu nebo více dogmatům tehdejší společnosti, /dogma = přesně definovaná církevní "pravda"/).
Poté byla roku 1487 vydána dominikána (H. Institoris aj. Sprenger) pověstná kniha Malleus maleficarum, u nás známá pod názvem "Kladivo na čarodějnice", jenž byla velice podrobným rozdělením předcházející buly, stojí v ní, kterak, jak a podle čeho se mohou podezřelé osoby stíhat a zapomenuty nebyly ani soudní procesy s nimi. Netřeba připomínat, že tato kniha vznikla za přispění zvrhlé lidské fantasie, podobně jako plno dalších, podzěji vydaných. Touto knihou se hájili inkvizitoři snad ve všech zemích, jelikož ji považovali za svou "bibli". Z Kladiva na čarodějnice byly poté odvozovány další knihy (např. Guaccio z r. 1608 aj.). Vzorem pro tuto nechvalně známou knihu byl spis Directorium inquisitorum z roku 1376 sepsaná dominikánem N. Eymericem z Gerony.
Byla ustanovena hlavní instituce, jakési centrum inkvizitorů a inkvizice samotné. Říkala si "svatá inkvizice", ustanovená byla už roku 1231 papežem Řehořem IX. Její cíl byl jasný - pronásledovat a trestat tzv. hereticy, neboli kacíře, a její "právo" bylo takřka neomezené, inkvizitoři si přivlastnili doslova právo nad životy ostatních a co hůř, občas byly i uznáváni jako jediná pravda Boží. "Svatá inkvizice" se zpočátku zaměřovala hlavně na vyhlazování kacířských sekt, a byla ustanovena celkově k obraně víry, takže tím pádem nevzbuzovala nedůvěru u občanů. Ta se stejně časem obrátila proti nim. Oběti končily většinou na hranici.
Inkvizice byla poprvé zrušena Napoleonem I až roku 1808, ale o 6 let později ji papež Pius VII ve Francii znovu zavedl. V Čechách byla inkvizice zavedena už roku 1318.
Hlavním důvodem zatýkání bylo tzv. "crimen magiae", neboli zločin magie, kde se předpokládalo, že čarodějnice na základě magických praktik škodily všeobecně ostatním lidem. Jako východiskem zde bylo bráno v úvahu to, že je člověk za pomoci černomagických praktik schopen spojit se s ďáblem, který mu slouží do vypršení paktu. Paktem nazýváme smlouvu mezi oběma stranami. Čarodějnictví a pakt s ďáblem podle všeho patřili neodlučitelně k sobě, a proto se také podle toho jednalo. Zřetel byla brána mimojiné i na některé výroky z bible - např. "Čarodějnice neponecháš na živu" atd, což ještě více utužovalo potřebu se jich zbavovat a vneslo to do podvědomí lidí mnohdy nesprávný obrázek o dané věci.
Už samotné popírání faktu, že čarodějnice existují vedlo k podezření. Kdo se například nechal veřejně slyšet, že popírá to, na čem inkvizice stavěla, už byl v jejích očích pokládán za někoho, kdo jí chce škodit a tudíž za někoho, kdo se čarodějnictví věnuje a snaží se to za těmito výroky skrýt. Boj za správnou věc nenabíral konce.
Boj proti čarodějnicím a kacířům
Mezi první, kteří proti čarodějnictví vystupovali, byl již roku 900 Canon Episcopi, který prohlašoval, že biskupové mají dbát na to, aby jejich věřící nebyli ohrožování temnými silami a nabádal je samotné k boji proti nim bojovali, většinou formou oddanosti církvi. /Což na první pohled trošku bije do očí, aspoň z mého pohledu /.
Čarodějnictví bylo spojováno především s ženami. Někdy se čarodějnicím říkalo strigy.ní za účelem přiznání
Nejprve bylo nucené přiznání samotnou církví zakázáno, ovšem zandlouho se prosadil názor - když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Všeobecně inkvizice prohlašovala, že člověk, je-li mučen, v bolestech nedokáže lhát. Tento názor samozřejmě podporovali, neboť se oběti většinou přiznaly, ….. logicky, i když s tím, kvůli čemu jsou mučeny neměly nic společného.
Než toto přišlo a všeobecně bylo mučení za účelem přiznání povolené, tak se to obešlo tzv. ordáliemi. V praxi to znamenalo, že Bůh sám měl posoudit a rozhodnout, zda obžalovaný má s ďáblem něco společného. Tak například - žena obviněná z čarodějnictví byla tedy svázána a položena na vodu. Pokud klesla ke dnu a utopila se, ptoom byla nevinná. Pokud zůstala plavat na hladině (věřilo se totiž, že voda nepřijme nic duchovně nečistého), vylovili ji a šli rovnou ke hranici, kde ji upálili.
Protože byla biskupská církev jako taková v boji proti kacířům nedůsledná, byla pravomoc inkviziční papežem Innocencem IV r. 1248 zčásti přenesena na dominikány, kteří se v boji s tzv. temnými silami osvědčili. Roku 1252 byla inkvizice dominikánům předána docela.
Jak to probíhalo…
Zpočátku byl boj formou aktivního hledání kacířů. Pověřený inkvizitor svolal určitý počet lidí a oznámil jim, aby mu v rozmezí 6-12ti dnů přinesli informace o tom, kde se kdo vyskytuje a co kdo dělá. Tedy byly pověření lidé posláni do terénu a hledali a špehovali.
Byla ovšem také vyhlášena tzv. "lhůta omilostnění", kde do 40ti dnů byly lidé sami vyzváni, aby se daní kacíři dobrovolně přihlásili a zřekli se svých hříchů. Po uplynutí této doby byli kacíři souzeni. Přiznání se obvykle docházelo mučením (neboli torturou). Užívalo se při tom nejrůznějších pomůcek - skřipců, palečnic, "španělských bot", pálení ohněm, nalévání vody do úst (později přešla voda v roztavené olovo), zavěšování viníků za ruce se zátěží atd…………toto všechno záviselo už na fantasii samotných inkvizitorů. Mučení samotné předepsal Innocenc IV a papež Kliment IV ho potvrdil.
Mučení se mohlo opakovat jen třikrát, ale to bylo obcházeno tím, že mohlo trvat neomezeně dlouho a mohlo být přerušováno. Tedy inkvizitoři sami neřekly, že se končí, ale že se mučení odkládá na neurčito. Museli být na místě nejméně dva svědci, obažalovaný neměl právo znát jejich jména, kteří vše dosvědčovali (samozřejmě zde hrálo logicky velkou roli úplatkářství).
Další metodou usvědčování bylo samotné udávání mezi jednotlivými čarodějnicemi, tedy že jedna řekla, že tu druhou viděla na sabatu. Po přiznání šli oběti ihned k upálení (podle svých hříchů na pomalém nebo prudkém ohni). odezření….
Podezřelá byla například osoba, která nechodila pravidelně do kostela, nebo naopak, chodil-li tam dotyčný až příliš pravidelně - už i to bylo podezřelé, dále byla (beze srandy) podezřelá starší žena, která žila sama a měla doma pověstného černého kocoura, a tak dál. Opravdu takovýchto "znaků" byla spousta. Mnohdykrát končili na hranici i sami inkvizitoři - jelikož byli udáni. ůběh přiznání….
Celkově když byla oběť přivedena před inkvizici a měla se doznat, vypadalo to následovně - nejprve byla zastrašována ukázkou mučících nástrojů. Pokud se nepřiznala, bylo jí domlouváno, a pokud se ani tehdy nepřiznala, nastalo samotné mučení. Co je zajímavé - během mučení nepadaly žádné slovní narážky a dokonce to i vypadalo, že je oběti samotné inkvizice líto. Během mučení jí bylo předčítáno z bible a obvykle vlídným hlasem kněze domlouváno./dle mého to mělo psychologický podtext/.
Téměř všichni mučení se přiznali ke všemu, co od nich inkvizitoři chtěli slyšet. Obvyklé bylo i to, že se na těle dotyčného hledlo nějakých podezřelých znamének, bylo za pomoci bodátek vyhledáváno necitlivé místo, protože se věřilo, že právě z tohoto podezřelého místa je vysávána krev nějakým démonem. Takovýmto místům se říkalo všeobecně "ďábelské pečeti".
Mnohdy byly nabádány samotné děti k tomu, aby šli a udávaly, neboť se všeobecně věřilo, že dítě nedokáže lhát. Pokud tedy nějaké dítě na někoho ukázalo (na popud svých rodičů většinou), daná osoba měla pramalou šanci na svou obhajobu.
Další zajíavostí bylo například to, že pokud byla oběť zproštěna obvinění (vykoupila se, nebo i jinak), ještě to neznamenalo, že inkvizičnímu procesu unikla - daný člověk totiž musel každý den chodit "od snídaně do oběda a od oběda do večeře" k vratům inkvizičích domů, a tam musel vždy celý den stát, a čekat, kdyby náhodou proti němu bylo nalezeno nějaké obvinění. Dále byl propuštěný nabádán, aby v případě, že bude mít sebemenší černé myšlenky, se šel hned udat… /jak nelogické /.
Hlavním proviněním bylo tzv. rouhání, neboli zříkání se Boha samotného.
U nás probíhalo nejvíce procesů v Losinách na Šumpersku za aktivní účasti vyšetřovatele J.F.Bobliga, který toto rozšiřoval převážně kvůli své ziskuchtivosti, a připravil o život celou stovku nevinných lidí, mimojiné i šumperského děkana a kněze.

Věštění pomocí domina

27. května 2008 v 21:07 | Disturbed Angel
Věštění pomocí kostek Domina
Jde o dřevěné obdelníčky rozdělené na dvě poloviny. V každé polovině se vyskytuje počet bodů od 1 - 6. Některé mají poloviny prázdné. Sada obsahuje 28 kostiček v různých kombinacích. V Indii a v Číně se stále ještě z Domina věští. U nás tato metoda není moc rozšířená. Její vznik se datuje zhruba do 12. století př. n. l., kdy se Domino používalo jen na věštění a ne tak jako dnes .. spíš ke hře.
Postup:
1. Dominové kostičky otočte lícem dolů a řádně je zamíchejte. Položte otázku a vytáhněte tři kostky, které položíte lícem nahoru.
2. První tažená kostička se vztahuje k minulosti, druhá k přítomnosti a třetí k budoucnosti ve vztahu k položené otázce.
Význam dominových kostiček
1. Kombinace šestky
6:0 - dávejte si pozor na lidi, kterými se obklopujete - někdo, kdo se tváří jako váš přítel, vám může způsobit problémy.
6:1 - flirt a milostné dobrodružství plné vášně
6:2 - zlepšení situace, pokud se vyvarujete přetvářky
6:3 - cesta, pohyb kupředu, taky dar a oslava
6:4 - hádka, rozpor, jednání s úřady, nepříznivý výsledek
6:5 - zůstaňte klidní, nespěchejte, buďte vyrovnaní a přátelští, může vám pomoci blízký člověk
6:6 - životní štěstí ve všem, na co se ptáte, bohatství, štěstí
Kombinace pětky
5:0 - pohřeb, nepůjde ale o blízkou osobu nebo příbuznou osobu
5:1 - rozhodněte se rychle a dobře. Jen správným rozhodnutím se vyhnete těžkostem.
5:2 - početí, začátek nového, silný vliv přítele
5:3 - klid, rovnováha, příjemná zpráva, milá návštěva, příznivé novinky v zaměstnání
5:4 - nečekané peníze, zisky, v každém případě se však vyplatí zbytečně neriskovat
5:5 - změna ve váš prospěch, tvořivost, možné přestěhování nebo povýšení v zaměstnání
Kombinace čtyřky
4:0 - nepříznivé informace (většinou je to dopis nebo zpráva v písemné formě)
4:1 - měli byste vrátit půjčené věci, jinak se vystavujete zbytečným potížím
4:2 - změna ve váš prospěch, neúspěch, buďte opatrní na lidi, kterými se obklopujete, možnost krádeže.
4:3 - štěstí a příjemné zprávy, přestože tomu příliš nevěříte, možné nečekané setkání
4:4 - veselá společnost, zábava, úspěch, štěstí, materiální zisk, i možná výhra
Kombinace trojky
3:0 - potíže ze žárlivosti nebo z dřívejších chyb
3:1 - nové nápady a myšlenky, někdo nebo něco vás příjemně překvapí
3:2 -držte se při zemi, zejména v materiální oblasti, události kolem vás mohou mít nepříjemný konec, zbytečně neriskujte
3:3 - v citové sféřa zklamání a smutek, nešťastná láska, ve financích příznivé zprávy
Kombinace dvojky
2:0 - čeká vás nová známost, která vám nepřinese žádné štěstí
2:1 - finanční potíže nebo i ztráta
2:2 - vaše přání se splní, pokud zůstanete obezřetní a dáte si pozor na závistivé a nepřející lidi, přináší též nová přátelství
Kombinace jedničky
1:0 - potkáte ses neznámou osobou, která vám nepřinese štěstí
1:1 - harmonie, rovnováha, příznivé období, je čas aktivně jednat,naznačuje šťastnou cestu v budoucnu
Nula prázdné políčko
0:0 - ztráta, prázdnota

I'm Just A Kid - Simple Plan

27. května 2008 v 21:04 | Disturbed Angel |  Videa, písničky

Gothic obrázky XXIX.

26. května 2008 v 17:52 | Disturbed Angel

17.Spřátelený blog

26. května 2008 v 17:43 | Disturbed Angel
Je tu 17.Spřátelený blog. Tentokrát Hanky :) Je opravdu krásnej. A ten design obdivuju než jak ten můj chcípák..:D Je o hudbě, viděla jsem i různé soutěže,videa a galerie takovej fajne blog. :)
Určitě se mrkněte.

Kecky III.

26. května 2008 v 15:34 | Disturbed Angel
topánky plátené vysoké Tmavomodré 2
boty SNEAKER 59037 - 001 MBM
boty SNEAKER LM003
boty SNEAKER LM002
boty SNEAKER LM004
boty plátené RW402 - WHITE/LT.BLUE
boty plátené RW402 - WHITE/LT.BLUE
boty plátené KV1193 - WHITE
boty plátené KV1193 - PINK
boty plátené KV886-36 - PINK
obuv plátená vysoká Vínové - L550-2 - RMS
obuv plátená vysoká Vínové - L550-2 - RMS
obuv plátená vysoká Royal Blue so zapínanim na zips - RMS

obuv plátená vysoká Royal Blue so zapínanim na zips - RMS
obuv plátená vysoká Light Blue so zapínanim na zips - RMS

obuv plátená vysoká Light Blue so zapínanim na zips - RMS
obuv plátená vysoká Bledomodré L550 - 4 - RMS
obuv plátená vysoká Čierne L550 - 1 - RMS
obuv plátená vysoká Pink - 383A-1 - RMS

obuv plátená vysoká Pink - 383A-1 - RMS
obuv plátená vysoká Lt. Blue - 383A-1 - RMS
obuv plátená vysoká Olivová/Béžová - KV-1246 - McARTHUR
boty plátené vysoké American Club - Bledomodré - RMS
boty plátené vysoké American Club - Pink 551-1 - RMS

boty plátené vysoké American Club - Pink 551-1 - RMS
boty sneaker lm005 the nightmare before christmas - 59037-005
boty SNEAKER LM006 - Misfits
topánky SNEAKER 59037-008 - WHITE
topánky SNEAKER 59037-008 - WHITE
topánky plátené vysoké Surplus 70-3202 - BLACK
topánky MBM - 59037-001 - RED
topánky MBM - 59037-002 - GREEN

topánky MBM - 59037-002 - GREEN
topánky MBM - 59037-003 - RED

topánky MBM - 59037-003 - RED
topánky plátené vysoké čierna/zelená - KV-1246 - McARTHUR

topánky plátené vysoké čierna/zelená - KV-1246 - McARTHUR
topánky plátené vysoké hnedá/béžová - KV-1246 - McARTHUR

topánky plátené vysoké hnedá/béžová - KV-1246 - McARTHUR
topánky plátené vysoké MORO-A - KV-1246 - McARTHUR

topánky plátené vysoké MORO-A - KV-1246 - McARTHUR
topánky plátené vysoké MORO-C - KV-1246 - McARTHUR

topánky plátené vysoké MORO-C - KV-1246 - McARTHUR
topánky plátené vysoké ČIERNE - CQ-030 SWEATER - McARTHUR

topánky plátené vysoké ČIERNE - CQ-030 SWEATER - McARTHUR
topánky plátené vysoké ČERVENÉ - CQ-030 SWEATER - McARTHUR
topánky plátené vysoké ČERVENÉ - CQ-030 SWEATER - McARTHUR

Citron sebevrah

26. května 2008 v 14:41 | Disturbed Angel |  blbosti
Chudák malej..

Zase s Lovex

26. května 2008 v 14:30 | Disturbed Angel

Kecky II.

25. května 2008 v 10:33 | Disturbed Angel
boty plátěné vysoké Khaki/Brown - NEW AGE

boty plátěné vysoké Khaki/Brown - NEW AGE
boty plátěné vysoké Red/Black - NEW AGE

boty plátěné vysoké Red/Black - NEW AGE
topánky plátené vysoké ČIERNE - HL-081 - McARTHUR
topánky plátené vysoké KHAKI - HL-081 - McARTHUR

topánky plátené vysoké KHAKI - HL-081 - McARTHUR
topánky plátené vysoké ČERVENÉ - HL-081 - McARTHUR

topánky plátené vysoké ČERVENÉ - HL-081 - McARTHUR
topánky plátené vysoké 383 A-61 - PALE MILITARY/WALLET NEW AGE

topánky plátené vysoké 383 A-61 - PALE MILITARY/WALLET NEW AGE
topánky plátené vysoké 383 A-6 - BLACK/LT. GREEN - NEW AGE
Tyto se mi páčí..moc..:) Škoda jen,že je nemají v mé velikosti..:(

topánky plátené vysoké 383 A-6 - BLACK/LT. GREEN - NEW AGE
topánky plátené vysoké 383 A-6 - BROWN/LT. GREEN - NEW AGE

topánky plátené vysoké 383 A-6 - BROWN/LT. GREEN - NEW AGE
topánky plátené vysoké 383 A-6 - BROWN/ORANGE - NEW AGE

topánky plátené vysoké 383 A-6 - BROWN/ORANGE - NEW AGE
topánky plátené vysoké 383 A-6 - KHAKI/ORANGE - NEW AGE

topánky plátené vysoké 383 A-6 - KHAKI/ORANGE - NEW AGE
//<![CDATA[ //]]>

We are broken....

24. května 2008 v 22:05 | Razorblade Kisses |  Paramore